akcesoria

Praktyczne porady od Optyka

Właściwe użytkowanie okularów pozwala się cieszyć długotrwałym komfortem widzenia. Wymaga to odrobiny dobrej woli, by wyrobić sobie prawidłowe nawyki.

Okulary powinny być myte ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego płynu do naczyń przynajmniej co drugi dzień. W codziennym użytkowaniu pomogą nam specjalne płyny do czyszczenia szkieł okularowych. Warto mieć je przy sobie, tak samo jak miękkie ściereczki ze specjalnego mikrowłókna, które pozwalają nam wyczyścić soczewki, nie pozostawiając smug i nie rysując powierzchni.

Wśród płynów znajdziemy kilka rodzajów. Mogą służyć do czyszczenia ale także zapobiegać zaparowywaniu. Dopytajmy specjalistę, które będą najbardziej odpowiednie do soczewek w naszych okularach. Uważajmy na nasączane chusteczki czyszczące dostępne w marketach. Mogą uszkodzić powłokę antyrefleksyjną i zmusić nas do przedwczesnej wymiany szkieł.

Jeżeli chwilowo nie używamy okularów powinniśmy przechowywać je w specjalnym etui. Zapobiegnie to porysowaniu szkieł i uszkodzeniu oprawy. Z szerokiego wachlarza możliwości każdy może wybrać coś dla siebie. Mogą to być eleganckie skórzane futerały, mogą być kolorowe, z zabawnymi rysunkami, mogą być proste, ozdobne, do wyboru, do koloru. Etui może być też świetnym prezentem dla ”okularników”.

W niektórych sytuacjach nasze okulary wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Służą do tego specjalne gumki mocujące, stosowane zwłaszcza w okularach dziecięcych, ale spełniające też ważną rolę u osób aktywnych, jeżdżących na rowerze, biegających lub pływających. Zabezpieczają przed niekontrolowanym zsunięciem i zniszczeniem lub zgubieniem okularów. Specjalny rodzaj zabezpieczenia stosujemy u żeglarzy, surferów itp. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów udaje się utrzymać okulary na powierzchni wody.

Osobom, które używają okularów tylko do niektórych czynności pomocą służą różnego rodzaju łańcuszki i sznureczki. Pozwalają one w przerwie zawiesić okulary na szyi, bez konieczności szukania ich, gdy są potrzebne. Wiele dostępnych rodzajów pozwala dopasować je do stylu oprawy i ubioru. Wygodę tego rozwiązania potwierdza niezmienna popularność, jaką się cieszą od lat.

Dla osób lubiących modne dodatki możemy polecić okulary lub lupy w kształcie wisiorków. Pozwalają one dyskretnie wspomóc nasze oczy, a jednocześnie stanowią niebanalna ozdobę i mogą być ciekawym prezentem.

Nasz styl możemy wyrazić na różne sposoby. Jednym z nich jest dobór właściwych akcesoriów okularowych, pozwalających nam komfortowo dbać o nasze widzenie.

Zachęcamy do zapoznania się z próbką naszej oferty akcesorii.

Oferujemy:

  • płyny przeciw zaparowaniu
  • płyny do antyrefleksu
  • płyny antystatyczne
  • etui na okulary
  • tkaniny do soczewek okularowych
  • łańcuszki do okularów

Etui na okulary

Oferujemy wiele modeli etui okularowych. Począwszy od prostych plastikowych futerałów do wyrobów skórzanych. Polecamy pokrowce sztywne, w których znacznie trudniej o uszkodzenie okularów. Do niektórych opraw producenci dodają futerały z napisem firmowym.

W naszej ofercie wiele modeli etui okularowych
W naszej ofercie wiele modeli etui okularowych

Tkaniny do soczewek okularowych

Do wycierania szkieł z antyrefleksem potrzebne są szmatki wykonane z tzw. mikrofazy optycznej. Ten materiał posiada zdolności wciągania między włókna zanieczyszczeń. Ma to podstawowe znaczenie przy ostrych pyłkach,które zostają przetransportowane między włókna mikrofazy bez zarysowania powierzchni.

Do mniej wymagających powierzchni optycznych mogą wystarczyć szmatki z irchy. Jest to cienko wyprawiona skóra. Polecamy je tylko do soczewek mineralnych bez powierzchni uszlachetniających.

Polecamy szmatki wykonane z tzw. mikrofazy optycznej.
Polecamy szmatki wykonane z tzw. mikrofazy optycznej.

Łańcuszki do okularów

Sznurki do okularów umożliwiają powieszenie okularów na szyi, gdy np. przerywamy na krótko pracę z okularami do bliży.

W naszej ofercie estetyczne zawieszki do okularów.
W naszej ofercie estetyczne zawieszki do okularów.