przyklad badanie wzroku

badanie wzroku s

Fachowe badanie wzroku w OKW

Podstawowym elementem dobrego widzenia jest odpowiednie badanie. Nasi specjaliści wykonują pomiar refrakcji, badanie lekarskie oraz dobierają odpowiednią korekcję okularową lub soczewkową. W pracy
tej wykorzystują swoje wieloletnie doświadczenie oraz informacje zdobywane na licznych szkoleniach i konferencjach naukowych.

Nasi okuliści, ortoptyści i optycy ściśle współpracują, by zapewnić pacjentowi możliwie najlepsze widzenie oraz komfort patrzenia. Nie boimy się wyzwań jakie stawiają przed nami nasi klienci.

Właściwy dobór soczewek

W bardzo poważny sposób podchodzimy do zdrowia naszych pacjentów. Troskę tę najwyraźniej można zobaczyć w sposobie doboru soczewek kontaktowych. Podczas pierwszego badania lekarz okulista określa dokładną korekcję, ale także konkretny rodzaj i tryb noszenia soczewek. Następnie pacjent otrzymuje soczewki diagnostyczne, uczy się zakładania, zdejmowania i pielęgnacji. Po kilku dniach użytkowania lekarz ponownie bada pacjenta, by być pewnym, że soczewka kontaktowa jest bezpieczna
i komfortowa. Dopiero wtedy możemy w odpowiedzialny sposób zakończyć dobór soczewek.

badanie wzroku OKW 1

Dlaczego powinniśmy badać wzrok?

Profilaktyczne badanie wzroku powinniśmy przeprowadzać co najmniej raz na dwa lata, a po 50 roku życia co rok. Pozwoli to na wykrycie nawet subtelnych zmian w widzeniu i zaproponowanie odpowiedniego postępowania.

Nowoczesny świat stawia przed naszymi oczami zupełnie nowe wyzwania. Coraz częściej wykorzystujemy je do patrzenia na przedmioty bliskie: komputer, telefon, dokumenty. Coraz więcej czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, ograniczając swobodne patrzenie w dal, co może powodować różne dolegliwości ze strony oczu, np. pieczenie oczu, zamazywanie obrazu, ale też bóle głowy, nudności, problemy ze skupieniem uwagi.

Badanie oczu nie powinno ograniczać się do pomiaru ostrości wzroku, ale obejmować także badanie okulistyczne (badanie dna oka, ciśnienia śródgałkowego, badanie w biomikroskopie), które pozwoli wykryć zmiany chorobowe, oraz badanie ortoptyczne skupiające się na funkcjonowaniu oczu, czyli na ruchomości, akomodacji, konwergencji, widzeniu przestrzennym.

Zastosowanie odpowiedniej korekcji okularowej lub soczewkowej, odpowiednio dobrane zalecenia odnośnie higieny wzroku pozwalają zapobiec wielu dolegliwościom, które wpływają na nasze samopoczucie, a które w łatwy sposób można wyeliminować. Czasem zalecenia trzeba poszerzyć o terapię ortoptyczną, coraz częściej stosowaną również u osób dorosłych.

Nie warto cierpieć w milczeniu. Rozwiązania większości problemów ocznych są proste i łatwe do zastosowania. Czasem wymagają odrobiny systematyczności i zaangażowania, ale umożliwiają zachowanie dobrego widzenia na wiele lat.