przykladowa podstrona

aplikacja

Najbardziej zaawansowane technologicznie soczewki kontaktowe!

W naszej ofercie posiadamy najnowsze, najbardziej zaawansowane technologicznie soczewki kontaktowe i płyny pielęgnacyjne.

Tworzymy nowoczesne rozwiązania dla zaspokojenia indywidualnych potrzeb Państwa wzroku.

Soczewki kontaktowe od OKW

Soczewki kontaktowe są dziś doskonałym uzupełnieniem korekcji okularowej. Zapewniają ostre widzenie, komfort i pełną swobodę. Szczególnie zalecane osobom aktywnym, u których okulary nie zawsze są w stanie spełnić wszystkie oczekiwania.

Zdrowe i bezpieczne noszenie soczewek powinno poprzedzać dokładne specjalistyczne badanie wzroku i stanu oczu. Biorąc pod uwagę wyniki badań, potrzeby wzrokowe pacjenta, jego styl życia specjalista rekomenduje konkretny rodzaj soczewek kontaktowych. Są one następnie przymierzane, sprawdzane i dopiero po takiej kontroli można mówić o prawidłowym doborze.

Dzisiejsze soczewki kontaktowe można stosować w większości wad wzroku. Przeciwskazaniem nie jest już astygmatyzm czy prezbiopia. Również wiek nie stanowi problemu. Soczewki można stosować również u dzieci i młodzieży, choć w ich przypadku rekomenduje się jak najkrótszy okres wymiany.

Wśród soczewek kontaktowych rozróżniamy kilka rodzajów w zależności od częstotliwości ich wymiany. Są to soczewki jednodniowe, dwutygodniowe i miesięczne.

5-1280x960

Soczewki kontaktowe jednodniowe

Soczewki jednodniowe są najzdrowszą alternatywą.

Zakłada się je na jeden dzień, po czym wyrzuca. Taki sposób noszenia pozwala na pełną swobodę wyboru pomiędzy okularami i soczewkami. Świetnie sprawdza się u osób uprawiających sport. Eliminuje to też konieczność używania płynów do pielęgnacji, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko alergii.

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe

Soczewki dwutygodniowe są preferowane przez osoby, dla których soczewki są podstawowym sposobem korekcji wady wzroku. Dają dobre, ostre widzenie i jednocześnie zapewniają bezpieczny okres wymiany. Często posiadają też filtr UV, który wspiera ochronę oczu.

Soczewki kontaktowe miesięczne

Soczewki miesięczne są najpopularniejszym rodzajem soczewek kontaktowych.

Wynika to z faktu, że produkowane są w najszerszym zakresie mocy. Mogą być stosowane w wysokiej krótkowzroczności i nadwzroczności, nie straszny im astygmatyzm czy prezbiopia. Przestrzegając zaleceń specjalisty można je nosić jako podstawową korekcję, używając okularów tylko okazjonalnie.

Soczewki kontaktowe są szczególnie polecane osobom z różnowzrocznością, kiedy wada wzroku w każdym oku jest inna. Pozwala to na uzyskanie prawidłowego dwuocznego widzenia, co nie zawsze jest możliwe przy zastosowaniu okularów. Soczewki kontaktowe są też używane jako specjalny opatrunek w chorobach rogówki. Zmniejszając dolegliwości poprawiają komfort życia pacjentów.

7-1280x960

Aby rozpocząć zdrowe noszenie soczewek zapraszamy na specjalistyczne badanie wzroku. Właściwie dopasowany rodzaj soczewek zapewni świetne widzenie oraz zdrowie oczu od dzieciństwa.