Badanie i leczenie zeza u dzieci

Badanie zeza u dzieci

Badanie zeza u dzieci na synoptoforze

Leczenie zeza i niedowidzenia

Specjalną usługą w naszej ofercie jest leczenie zeza i niedowidzenia. Umożliwiamy przeprowadzenie wysokospecjalistycznej konsultacji strabologicznej oraz kontynuację leczenia w gabinecie ortoptycznym. Gabinet ortoptyczny oferuje przeprowadzenie badań kąta zeza, widzenia obuocznego, konwergencji oraz ćwiczeń ortoptycznych i pleoptycznych. Wszystkie wymienione wyżej usługi wykonują dyplomowane ortoptystki.

Ćwiczenia ortoptyczne

Ćwiczenia ortoptyczne mają na celu zmniejszenie kąta zeza, wytworzenie widzenia obuocznego, poprawę ruchomości mięśni ocznych, wzmocnienie konwergencji. Stosowane są głównie u dzieci, choć mogą być w niektórych przypadkach stosowane również u dorosłych. Przeprowadza się je na specjalnych aparatach.

Ćwiczenia pleoptyczne

Ćwiczenia pleoptyczne stosuje się w przypadku niedowidzenia, czyli wtedy, gdy mimo prawidłowej korekcji okularowej jedno oko widzi gorzej niż drugie.

Ćwiczenie ortoptyczne

Ćwiczenia ortoptyczne prowadzone przez dyplomowane ortoptystki.

Ćwiczenia takie przeprowadzane są u dzieci, najlepsze efekty uzyskuje się przed ukończeniem 7 roku życia. Wymagają także współpracy rodziców i pacjenta, gdyż często uzupełnieniem ćwiczeń jest zasłanianie oka dobrze widzącego i dodatkowe ćwiczenia w domu.

Ćwiczenia przeprowadzane w naszym gabinecie zakładają stosowanie terapi aktywnej, polegającej na włączeniu innych zmysłów, jak zmysł słuchu czy dotyku, co pozwala na uzyskanie szybszych i trwalszych efektów. W ramach leczenia stosowana bywa też korekcja soczewkami kontaktowymi.i

Oprawy, szkła, okulary przeciwsłoneczne, soczewki kontaktowe i akcesoria – wszystko do korekcji wad wzroku oferujemy już od ponad 30 lat.

Wybierz dla siebie idealnie dopasowane oprawy, zadbaj o wzrok kupując odpowiednie szkła okularowe. Pomożemy w dopasowaniu okularów przeciwsłonecznych i znalezieniu modnych akcesoriów.

Zapraszamy do naszego Ośrodka Korekcji Wzroku, skorzystaj z pomocy specjalistów, zapytaj o poradę, wybierz dla siebie najlepszy sposób korekcji wzroku.

Siedziba główna

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 10.00 – 18.00
sobota:10.00 – 15.00