Soczewki kontaktowe

Najbardziej zaawansowane technologicznie soczewki kontaktowe!

Soczewki kontaktowe dla każdego

Optymalne rozwiązanie – Soczewki kontaktowe

W naszej ofercie posiadamy najnowsze, najbardziej zaawansowane technologicznie soczewki kontaktowe i płyny pielęgnacyjne.

Tworzymy nowoczesne rozwiązania dla zaspokojenia indywidualnych potrzeb Państwa wzroku.

Soczewki kontaktowe od OKW.

Soczewki kontaktowe są dziś doskonałym uzupełnieniem korekcji okularowej. Zapewniają ostre widzenie, komfort i pełną swobodę. Szczególnie zalecane osobom aktywnym, u których okulary nie zawsze są w stanie spełnić wszystkie oczekiwania.

Zdrowe i bezpieczne noszenie soczewek powinno poprzedzać dokładne specjalistyczne badanie wzroku i stanu oczu. Biorąc pod uwagę wyniki badań, potrzeby wzrokowe pacjenta, jego styl życia specjalista rekomenduje konkretny rodzaj soczewek kontaktowych. Są one następnie przymierzane, sprawdzane i dopiero po takiej kontroli można mówić o prawidłowym doborze.

Soczeweki kontaktowe, które noszą dorośli!

Nowoczesne soczewki kontaktowe dla dorosłych

Dzisiejsze soczewki kontaktowe można stosować w większości wad wzroku. Przeciwskazaniem nie jest już astygmatyzm czy prezbiopia. Również wiek nie stanowi problemu. Soczewki można stosować również u dzieci i młodzieży, choć w ich przypadku rekomenduje się jak najkrótszy okres wymiany.

Wśród soczewek kontaktowych rozróżniamy kilka rodzajów w zależności od częstotliwości ich wymiany. Są to soczewki jednodniowe, dwutygodniowe i miesięczne.

Soczewki kontaktowe jednodniowe.

Soczewki jednodniowe są najzdrowszą alternatywą.

Zakłada się je na jeden dzień, po czym wyrzuca. Taki sposób noszenia pozwala na pełną swobodę wyboru pomiędzy okularami i soczewkami. Świetnie sprawdza się u osób uprawiających sport. Eliminuje to też konieczność używania płynów do pielęgnacji, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko alergii.

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe.

Soczewki dwutygodniowe są preferowane przez osoby, dla których soczewki są podstawowym sposobem korekcji wady wzroku. Dają dobre, ostre widzenie i jednocześnie zapewniają bezpieczny okres wymiany. Często posiadają też filtr UV, który wspiera ochronę oczu.

Soczewki kontaktowe miesięczne.

Soczewki miesięczne są najpopularniejszym rodzajem soczewek kontaktowych.

Wynika to z faktu, że produkowane są w najszerszym zakresie mocy. Mogą być stosowane w wysokiej krótkowzroczności i nadwzroczności, nie straszny im astygmatyzm czy prezbiopia. Przestrzegając zaleceń specjalisty można je nosić jako podstawową korekcję, używając okularów tylko okazjonalnie.

Profesjonalnie dobierane soczewki kontaktowe dla dzieci

Wybierz profesjonalne soczewki kontaktowe dla dzieci.

Soczewki kontaktowe są szczególnie polecane osobom z różnowzrocznością, kiedy wada wzroku w każdym oku jest inna. Pozwala to na uzyskanie prawidłowego dwuocznego widzenia, co nie zawsze jest możliwe przy zastosowaniu okularów. Soczewki kontaktowe są też używane jako specjalny opatrunek w chorobach rogówki. Zmniejszając dolegliwości poprawiają komfort życia pacjentów.

Aby rozpocząć zdrowe noszenie soczewek zapraszamy na specjalistyczne badanie wzroku. Właściwie dopasowany rodzaj soczewek zapewni świetne widzenie oraz zdrowie oczu od dzieciństwa.

Zapraszamy do naszego salonu. Poniżej przedstawiamy wybraną, poglądową ofertę marek:

Soczewki kontaktowe

 • eyeoxy2
 • sk2
 • alcon

Soczewki okularowe

 • so2
 • so5
 • seikopr
 • so3

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Łodzi, ul. Próchnika 1

Oprawy, szkła, okulary przeciwsłoneczne, soczewki kontaktowe i akcesoria – wszystko do korekcji wad wzroku oferujemy już od ponad 30 lat.

Wieloletnie doświadczenie i ciągle poszerzana wiedza pozwalają nam zaproponować najlepsze rozwiązania w dziedzinie okularów, zwłaszcza progresywnych, biurowych i pryzmatycznych.

Siedziba główna
 • ul. Próchnika 1 (róg Piotrkowskiej), 90-408 Łódź
 • email: soczewki@okw.com.pl
 • telefon: 42 633 58 98
 • telefon: 42 633 67 99

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 10.00 – 18.00
sobota:10.00 – 15.00