Optyk, okulista, optometrysta czy ortoptysta?

Optyk, okulista, optometrysta czy ortoptysta?

Czasem może pojawić się dylemat i to nie tylko u Łodzian. Do kogo udać się z oczami? Kogo wybrać?

Sprawdźmy, kto może nam pomóc. Super, jeśli znamy swoją wadę wzroku lub schorzenia. Jeśli nie posiadamy takich informacji a odczuwamy dyskomfort w widzeniu, należy wybrać się od razu na wizytę do lekarza okulisty. Lekarz może rozpocząć leczenie w przypadku stwierdzenia choroby, a także wypisać receptę na wykonanie przez optyka okularów z odpowiednimi szkłami lub soczewki kontaktowe.

Czy optyk wykonuje tylko okulary?

Tak, jest odpowiedzialny za wykonanie okularów na podstawie recepty od lekarza okulisty lub badań wykonanych przez optometrystę. Ośrodek Korekcji Wzroku Łódź zatrudnia na stałe kilku Mistrzów Optyki. Do optyka warto udać się w przypadku konieczności konserwacji lub naprawy uszkodzonych okularów. Salon optyczny OKW Łódź zaprasza, ul. Próchnika 1.

Jaka jest rola optometrysty?

Jeżeli lekarz nie stwierdza chorób oczu to do zadań optometrysty/optometrystki należy m.in. dobieranie odpowiedniej korekcji optycznej, czyli odpowiednich okularów ze szkłami lub soczewek kontaktowych dla osób z wadami wzroku, takimi jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm lub starczowzroczność. . Ważnym zadaniem jest dobór uszlachetnień i filtrów barwnych poprawiających jakość widzenia.

Kiedy udajemy się do ortoptysty?

Zawód polegający na zajmowaniu się działaniem układu optycznego oka, zezem i niedowidzeniem oraz rehabilitacją. Szczególnie wskazane jest to dla dzieci szkolnych oraz osób długo pracujących przy komputerze. W Ośrodku Korekcji Wzroku badania takie przeprowadzają tylko dyplomowane ortoptystki.

Optycy z OKW Łódź przypominają wszystkim osobom noszącym okulary korekcyjne, aby systematycznie odwiedzali specjalistów: okulistę, optometrystę lub ortoptystę. Warto sprawdzić, czy noszone na nosie nasze szkła z oprawkami spełniają swoje zadanie, a może należy dokonać zmiany?

Masz pytania? Zadzwoń: 42 633 58 98